Chipsuri De Luare A Maşinii cumpărați folosit (122.693)
Sortați rezultatele
- Cel mai mic preț Cel mai mare preț
- Cele mai noi anunțuri Cele mai vechi anunțuri
- Cea mai scurtă distanță Distanța maximă
- Cel mai recent an de fabricație Cel mai vechi an de fabricație
- Ultima actualizare Cea mai veche actualizare
- Producători de la A la Z Producător de la Z la A
- Relevanță
- Cel mai mic preț
- Preț
- Cel mai mare preț
- Preț
- Cele mai noi anunțuri
- Data postării
- Cele mai vechi anunțuri
- Data postării
- Cea mai scurtă distanță
- Distanță
- Distanța maximă
- Distanță
- Cel mai recent an de fabricație
- Anul fabricației
- Cel mai vechi an de fabricație
- Anul fabricației
- Ultima actualizare
- Ultima actualizare
- Cea mai veche actualizare
- Ultima actualizare
- Producători de la A la Z
- Producător
- Producător de la Z la A
- Producător
- Denumire de la A la Z
- Denumire
- Denumire de la Z la A
- Denumire
- Model de la A la Z
- Model
- Model de la Z la A
- Model
- Cea mai mică referință
- referință
- Referință de top
- referință
- Cel mai scurt timp de funcționare
- Timp de funcționare
- Cea mai mare durată de funcționare
- Timp de funcționare
- Relevanță
- Relevanță
Anunț mic
Đakovo
799 km
Inel ochiurilor de luare a maşinii
RWM -PROJECT 1M - 420
Apelați
Condiție: nou, Anul fabricației: 2018, Detalii tehnice:
- Putere – 4 x 550 W
- Control – PLC
- Două unități de lucru
Cedpodv R U Njfx Aa Hepu
- Diametrul blocului – 300 mm
- Gama diametrelor sârmei – 1,8 - 3,2 mm – 1250 N/mm²
- Diametrul inelului – 300 - 420 mm
- Capacitate – 52,5 m²/8h pentru plasă cu următoarele caracteristici:
Diametrul inelului 350 mm – 9 spire
Diametrul sârmei – 3 mm
Dimensiuni plasă – 15 x 5 m
- Lățime plasă – 15 m
- Lungime plasă – 50 m (posibil mai lungă, în funcție de greutatea finală a plasei)
- Putere – 3 kW (linie completă)
- Număr de operatori – 2 per schimb
Anunț mic
Ensisheim
1.574 km
Dulap cu sertare - Tiroclass
Armoire de rangement à tiroirs900 x 720 x 1160 mm
Apelați
Condiție: folosit, Dulap cu sertare - Tiroclass
Csdpfxsxx T D Ds Aa Hspu
8 sertare înălțime 95 mm
Dimensiuni (L x l x H): 900 x 720 x 1160 mm
Greutate: aprox. 100 kg
Anunț mic
Vincennes
1.924 km
Malaxor spiral pentru 75 kg de făină
Pétrin à spirale 75kg de farineMAG ECO/120
Apelați
Condiție: folosit, - Dimensiuni LxlxÎ: 785x1430x1265 mm
- Număr de serie: 178829
- Capacitate aluat: 120 kg
- Capacitate făină: 75 kg
- Capacitate apă: 45 L
- Volum cuvă: 186 L
- 2 viteze
- 2 cronometre
- Putere: 5,33 kW
- Tensiune: 400V
- Greutate: 488 kg
Malaxor spiral cu cuvă fixă MAG Eco 120
Malaxorul spiral cu cuvă fixă VMI este recunoscut pentru abilitatea sa de a frământa cantități mici de aluat raportat la volumul total al cuvei. Este perfect adaptat pentru producția de pâini tradiționale, pâini specialitate și produse de patiserie. Acest model oferă brutărilor un nivel ridicat de versatilitate și flexibilitate operațională, fiind un complet ideal pentru malaxoarele cu ax oblic.
Un motor puternic și silențios, împreună cu o transmisie optimizată, asigură o performanță de frământare constantă și repetabilă.
Designul capacului rabatabil permite accesul facil la aluat.
Panoul de control ergonomic și precis asigură o operare rapidă și rezultate constante.
Amprenta sa compactă permite instalarea chiar și în cele mai restrânse spații de brutărie.
Construcția din oțel inoxidabil sporește igiena și ușurează curățarea.
- Cantitate aluat: de la 3,2 kg până la 120 kg
- Cantitate făină: de la 1,9 kg până la 75 kg
Csdpfx Aajxwl Hno Hepu
- Cantitate apă: de la 1,3 kg până la 45 kg
- Volum cuvă: 186 litri
Anunț mic
Franța
1.987 km
Stație de beton / fabrică de beton
CONSTMACH Centrale à BétonCentrale à béton de type sec 100 m3
Apelați
Condiție: nou, Funcționalitate: complet funcțional, putere: 75 kW (101,97 CP), culoare: altul, Anul fabricației: 2025, Dotări: cabină, CONSTMACH DRYMIX 100 este o stație de beton tip uscat, complet automată, fără malaxor. Componentele betonului sunt transferate direct în autobetonieră după cântărire, fără niciun proces de amestecare. Această caracteristică oferă un avantaj semnificativ, mai ales în proiectele în care betonul trebuie transportat pe distanțe lungi. DRYMIX 100 asigură eficiență ridicată și durabilitate datorită structurii sale fixe, nemobile, și poate fi utilizată în siguranță în numeroase regiuni ale lumii datorită designului adaptabil la diferite condiții climatice.
Acest model poate fi integrat cu silozuri de ciment cu capacități cuprinse între 50 și 500 de tone. Când cimentul este furnizat la saci, acesta se transferă ușor în silozuri datorită buncărului de descărcare și a sistemelor de alimentare siloz. În stațiile utilizate în regiuni reci, sistemul este încălzit cu generatoare de abur fierbinte și panouri termoizolante, iar în zonele cu climă caldă, temperatura betonului este menținută la nivel optim cu ajutorul unităților de răcire. De asemenea, sistemele de pre-alimentare a agregatelor elimină necesitatea unei rampe de alimentare, economisind spațiu pe șantier.
Sistemul de automatizare intuitiv utilizează componente electronice de top marca SIEMENS și SCHNEIDER. Sistemul de control PLC gestionează întregul proces de producție complet automat și asigură acuratețe maximă prin sisteme de cântărire de înaltă precizie.
Specificații tehnice stație de beton tip uscat DryMix-100:
• Capacitate de producție: 100 m³/h
• Greutate: 33 tone (fără siloz de ciment)
• Putere totală instalată: 70 kW
• Generator necesar: 200 kVA
• Suprafață necesară de operare: 700 m²
• Buncăr stocare agregate: 4 x 25 m³
• Buncăr cântărire agregate: 3 m³
• Bandă cântărire agregate: 1000 x 11.100 mm
• Bandă transport agregate: 1000 x 10.800 mm
• Buncăr cântărire ciment: 1.200 kg
• Vas cântărire apă: 600 litri
• Vas cântărire aditivi: 50 litri
• Compresor aer: 500 litri, 5,5 kW
• Siloz ciment: opțiuni capacitate 50–500 tone
• Tip control: complet automat
De ce să alegeți stația de betoane DRYMIX 100?
CONSTMACH DRYMIX 100 este soluția ideală pentru proiecte care necesită transportul betonului pe distanțe lungi. Structura fără malaxor, costurile reduse de întreținere și capacitatea mare de producție sporesc eficiența operațională. Fiind adaptabilă la orice condiții climatice, menține aceeași calitate, fie în gerurile din Siberia, fie în arșița Orientului Mijlociu. Sistemul de automatizare avansat asigură precizie maximă cu intervenție umană minimă. La CONSTMACH, oferim o investiție de încredere bazată pe inginerie de clasă mondială, rețea rapidă de service și livrare promptă de piese de schimb. Alegând DRYMIX 100, adăugați proiectelor dumneavoastră o producție durabilă, eficientă și performantă.
Cine suntem noi la Constmach?
Constmach este un producător de utilaje de top care deservește industriile construcțiilor și exploatării miniere cu o gamă largă de produse. Portofoliul nostru include mașini pentru fabricat prefabricate din beton, stații de betoane staționare și mobile, concasoare de piatră, instalații de sortare și concasare, mașini de spălat nisip, stații de fabricat nisip, stații de asfalt, sisteme de benzi transportoare, concasoare cu fălci și instalații mobile de concasare. Datorită standardelor ridicate de calitate, abordării inovatoare și soluțiilor orientate către client, Constmach se remarcă drept un brand de referință la nivel național și internațional. Produsele
Cedpexqg A Refx Aa Hopu
Anunț mic
Franța
1.987 km
Stație de beton / fabrică de beton
CONSTMACH Centrale à BétonCentrale à Béton Stationnaire de 60 m3
Apelați
Condiție: nou, Funcționalitate: complet funcțional, putere: 125 kW (169,95 CP), culoare: altul, Anul fabricației: 2025, Dotări: cabină, Stația de betoane CONSTMACH Stationary-60 reprezintă o soluție excelentă pentru proiecte de beton prefabricat de amploare medie sau pentru producție pe termen lung. Echipată cu un sistem de control complet automatizat, această stație oferă eficiență ridicată și capacitate continuă de producție. Flexibilitatea în producerea oricărui tip de beton îi permite adaptarea facilă la cerințe diverse de proiect. Grație construcției robuste din oțel, a producției conforme CE și a întreținerii reduse, modelul este apreciat și utilizat de profesioniștii din domeniu.
Stationary-60 poate fi configurată cu malaxoare de tip pană, ax unic, dublu ax sau planetar, în funcție de condițiile proiectului. Este compatibilă cu silozuri de ciment cu capacități între 50 și 500 de tone, iar umplerea silozului se realizează ușor datorită buncărului integrat de suflare. De asemenea, modelul poate fi dotat cu sisteme de încălzire pentru zone reci sau unități de răcire pentru climate calde, asigurând producția eficientă de beton indiferent de condițiile meteo. Sistemele de pre-alimentare cu agregate elimină necesitatea rampelor, oferind flexibilitate sporită la fața locului. În spații restrânse, transportul cu benă facilitează instalarea.
Specificații tehnice ale Stației de Betoane FIXĂ 60:
Capacitate de producție: 60 m³/h
Greutate: 38 tone (fără siloz de ciment)
Putere totală instalată: 125 kW
Necesar generator: 200 kVA
Opțiuni malaxor: pană – ax unic – dublu ax – planetar
Suprafață de lucru necesară: 700 m²
Buncăr de stocare agregate: 4 x 20 m³
Buncăr de cântărire agregate: 1,5 m³
Bandă transportoare agregate: 800 x 22.000 mm
Volum beton umed malaxor: 1 m³
Buncăr de cântărire ciment: 600 kg
Cuva de cântărire apă: 300 litri
Cuva de cântărire aditivi: 30 litri
Compresor de aer: 500 litri – 5,5 kW
Siloz de ciment: opțiuni între 50 și 500 tone
Tip control: complet automatizat
De ce să alegeți Stația de Betoane Stationary 60?
CONSTMACH FIXED 60 este o stație de betoane de referință în industrie atât prin performanță, cât și prin durabilitate. Oferă producție neîntreruptă datorită componentelor longevive, standardelor de calitate superioare și sistemului avansat de automatizare. Adaptabilitatea la diferite condiții climatice, eficiența energetică și structura modulară asigură o rentabilitate excelentă a investiției. Suportul tehnic solid oferit de CONSTMACH, rețeaua extinsă de piese de schimb și experiența internațională în producție, fac din Stationary-60 nu doar o stație, ci un partener de afaceri pe termen lung. Dacă sunteți în căutarea unei stații de betoane fiabile, cu capacitate mare și costuri operaționale reduse, CONSTMACH Stationary-60 este alegerea ideală.
Ce facem la Constmach?
Constmach este un producător de utilaje lider de piață, care deservește industriile construcțiilor și exploatării miniere cu o gamă largă de echipamente. Portofoliul nostru include mașini de producere a blocurilor de beton, stații de betoane fixe și mobile, concasoare de piatră, stații de sortare și concasare, mașini de spălat nisip, stații de fabricare a nisipului, stații de asfalt, sisteme de benzi transportoare, concasoare cu fălci și instalații mobile de concasare. Datorită standardelor înalte de calitate, abordării inovatoare și orientării spre client, Constmach s-a afirmat ca un brand de încredere pe piața națională și internațională. Produsele noastre rămân alegerea preferată a profesioniștilor din industrie pentru robustețea, eficiența și performanțele lor de durată.
Cjdpfoxqgzyox Aa Hjpu
Descoperiți mai multe utilaje second-hand
Anunț mic
Franța
1.987 km
Stație de beton mobilă
CONSTMACH Centrale à béton mobileCentrale à béton mobile de 30 m3/h
Apelați
Condiție: nou, Funcționalitate: complet funcțional, putere: 55 kW (74,78 CP), culoare: altul, Anul fabricației: 2025, Dotări: cabină, Stația mobilă de betoane CONSTMACH MOBICOM 45 reprezintă o soluție inovatoare de producție, care combină performanța ridicată cu un design compact. Construcția acesteia necesită un timp minim de pregătire și costuri reduse de instalare pe șantier, fiind o alegere excelentă pentru proiectele care implică relocări frecvente. Toate echipamentele sunt concepute pentru a încăpea într-un singur container de 40 ft, eliminând astfel necesitatea obținerii unor permise speciale sau utilizării unor echipamente suplimentare pentru transportul rutier. Montajul rapid este posibil fără utilizarea unei macarale mobile, iar stația poate fi transportată facil între șantiere cu ajutorul unui camion. Poziționarea mixerului aproape de nivelul solului permite transferul direct al betonului produs către autobetonieră, prin bandă transportoare.
MOBICOM 45 poate fi echipată cu mixer tip planșă, cu ax orizontal sau planetar, în funcție de necesitățile utilizatorului. Înălțimea redusă de alimentare a buncărului de agregate permite încărcarea directă cu cupa, fără rampă. Sistemul avansat de automatizare folosește componente electronice de la SIEMENS și SCHNEIDER, întregul proces de producție fiind controlat cu precizie prin intermediul unui software avansat, bazat pe PLC. Poate funcționa atât cu siloz de ciment, cât și cu sistem de ciment ambalat, asigurând compatibilitate deplină cu diverse scenarii de producție.
Mobicom 45 – Specificații tehnice stație mobilă de betoane
Capacitate de producție: 45 m³/h
Dimensiuni în poziție de transport: 8 (L) x 2,3 (l) x 2,5 (î) metri
Greutate: 9,5 tone
Putere totală instalată: 55 kW
Cpedpfx Aajxqgzgj Heu
Generator electric necesar: 80 kVA
Opțiuni mixer: planșă – ax orizontal – planetar
Suprafață operațională necesară: 200 m²
Buncăr stocare agregate: 4 x 6 m³
Buncăr cântărire agregate: 1 m³
Bandă transport agregate: 800 x 15.250 mm
Volum beton umed mixer: 0,75 m³
Buncăr cântărire ciment: 450 kg
Bazin cântărire apă: 300 litri
Bazin cântărire aditivi: 20 litri
Compresor aer: 300 litri, 4 kW
Siloz ciment: opțiuni între 50 – 200 tone
Tip control: complet automat
De ce să alegeți stația mobilă de betoane Mobicom 45?
La CONSTMACH, punem accent pe calitate, viteză și fiabilitate în producția de beton. MOBICOM 45 se poate instala rapid în șantier, datorită designului compact, și reduce costurile de producție prin eficiență sporită. Dimensiunile, conforme cu standardele internaționale de transport, permit mutarea facilă între proiecte. Garantează performanțe maxime prin calitatea materialelor, tehnologia de automatizare și cerințele reduse de mentenanță. Cu garanția CONSTMACH, nu achiziționați doar o utilaj, ci o soluție profesională care crește continuitatea și profitabilitatea în producție.
Ce facem la Constmach?
Constmach este un producător de utilaje de top, care deservește industriile construcțiilor și mineritului cu o gamă variată de produse adaptate cerințelor clienților. Portofoliul nostru include mașini de fabricat blocuri de beton, stații de betoane fixe și mobile, concasoare de piatră, stații de concasare și sortare, mașini de spălat nisip, instalații de fabricat nisip, stații de asfalt, sisteme de benzi transportoare, concasoare cu fălci și stații de concasare mobile. Cu înalte standarde de calitate, abordare inovatoare și soluții orientate spre client, Constmach se remarcă drept un brand de încredere atât pe piața națională, cât și internațională. Durabilitatea, eficiența și performanța de durată fac ca produsele noastre să fie alegerea p
Anunț mic
Satu Mare
412 km
Mașină de procesare a cărnii
HandtmannVF616
Apelați
Condiție: foarte bun (second hand), Anul fabricației: 2007, Funcționalitate: complet funcțional, HANDTMANN VF616 vacuum filler
• Type : VF616
• Year :2007
• Capacity: 3.600 kg/h
Cjdpfx Aasyhpnfe Hepu
Anunț mic
Kyiv
373 km
Mașină de ambalare a pâinii întregi
GHD HartmannGBK-420
Apelați
Condiție: bun (utilizat), Anul fabricației: 1998, lungime totală: 52.000 mm, înălțime totală: 17.000 mm, lățime totală: 20.000 mm, greutate totală: 1.600 kg, GHD Hartmann GBK-420 Mașină de ambalat pâine
Capacitate: până la 60 bucăți/minut, în funcție de produs
Stare: Conform cu materialul video, bună, întreținută.
Invertoarele, releele de siguranță și alte componente electrice suplimentare au fost înlocuite recent.
Codpfx Astryd Aea Hjpu
Produse: Pâini întregi, nefeliată, Lungime: până la 400 mm, Lățime: până la 260 mm, Înălțime: până la 170 mm
Poate ambala, de asemenea, chifle burger conectate, cu diametrul de până la 120 mm.
Anunț mic
Cugir
421 km
Mașini de prelucrare a metalelor
EX-CELL-O XK 237XK 237
Apelați
Anul fabricației: 2000, Condiție: folosit, număr mașină/vehicul: 109920, Vă rugăm să ne transmiteți oferta dumneavoastră de preț.
Prețul nu include ambalarea și transportul; plata se efectuează în avans.
Dacă sunteți interesați de utilaj, este necesar să ne transmiteți o ofertă de preț.
Cedpjycvwiofx Aa Hopu
Predarea utilajului va avea loc la sediul nostru.
Termeni de livrare: EXW Cugir, România.
Cumpărătorul poate asista la demontarea utilajului.
Cumpărătorul este responsabil pentru transportul utilajului.
Noi asigurăm doar încărcarea utilajului pe trailer/camion, utilizând stivuitorul sau macaraua.
Anunț mic
Tatabánya
750 km
5984 Mașină de îndoire a profilului de formă de rolă 5984
VEBRV16
Apelați
Condiție: bun (utilizat), Anul fabricației: 1962, Producător: VEB
Tip: RV16
Cpsdpjltiy Tjfx Aa Hou
Secțiune prelucrabilă: 120 x 140 mm
Greutate: 2,7 t
Anunț mic
Mala Vranjska
732 km
Mașină de procesare a cărnii
TalsaREA165pp PRICE: 9500 EUR
Apelați
Condiție: nou, PREȚ: 9500 EUR
Cazan electric de fierbere
Producător: Talsa
Model: REA165pp
Csdpfx Ajup Afrja Hspu
Fabricat din oțel inoxidabil
2 termostate interne de siguranță
Capacul se deschide și închide cu ușurință
Volum: 165 litri
Putere electrică: 12 kW
Dimensiuni exterioare: 80x107x111 cm
Dimensiuni interioare: 44x70x54 cm
Greutate: 260 kg
Anunț mic
Rzeszów
549 km
Mașină de alungire a pâinii
KemperSU-L
Apelați
Condiție: bun (utilizat), 296 Folosită mașină de alungit pâinea Kemper.
Cpsdpfx Aasyg Huto Hju
DIMENSIUNI EXTERIOARE (în cm):
- înălțime 135,
- lățime 95,
- lungime 240,
- lățime bandă: 57.
Opțiuni suplimentare disponibile: reparație / transport.
Prețul indicat este net.
VORBIM ENGLEZĂ, GERMANĂ, FRANCEZĂ, RUSĂ, UCRAINEANĂ.
Anunț mic
Kazanluk
583 km
Mașină de prelucrare a cărnii
Hranmechanica LtdSmoke chamber KBO
Apelați
Condiție: nou, Anul fabricației: 2026, Funcționalitate: complet funcțional, lungime totală: 1.300 mm, lățime totală: 1.830 mm, înălțime totală: 2.735 mm, durata garanției: 12 luni, greutate totală: 950 kg, tensiune de intrare: 380 V, putere: 35,5 kW (48,27 CP), presiune: 4 bară, temperatură: 110 °C, Mașină universală pentru tratamentul termic al tuturor tipurilor de produse din carne și pește. Încălzirea poate fi realizată electric, cu abur sau cu gaz. Sistemul de circulație a aerului asigură constanța proceselor și funcționează la două viteze, 1450/2850 min⁻¹. Generatorul de fum poate fi instalat fie pe partea stângă, fie pe partea dreaptă. Supapele sunt controlate pneumatic. Camera este controlată de ADITEC. Unitatea de control măsoară și reglează temperatura din cameră și a produselor, umiditatea, delta t și timpul de procesare. Se pot salva 100 de programe a câte 10 etape fiecare. Sunt utilizați următorii senzori: Pt 100. Software-ul pentru control vizual este oferit opțional. Camera este echipată cu un sistem de spălare automată. Fiecare modul este echipat cu sistem propriu de încălzire și circulație, asigurând astfel stabilitatea proceselor și reducerea timpului de procesare.
Cpsdpfewp I Axex Aa Hou
Anunț mic
Zamość
524 km
Mașină de procesare a cărnii
FreyKonti T-250
Apelați
Condiție: foarte bun (second hand), Oferim umplutura FREY KONTI-T250 – o mașină industrială eficientă pentru umplerea cârnaților, crenvurștilor, mezelurilor și preparatelor cu umplutură din carne sau legume. Echipamentul este conceput pentru fabrici de procesare a cărnii, măcelării și producători de mâncăruri gata preparate care solicită dozare precisă, funcționare stabilă și greutăți porționate repetitive. Mașina de umplut FREY este fabricată în Germania. Dispozitivul este pregătit pentru utilizare, ideal atât pentru integrarea într-o linie de producție existentă, cât și pentru operare ca stație de lucru independentă.
Date tehnice:
Producător: FREY
Tip/model: KONTI-T250
Tip utilaj: mașină industrială de umplut
Putere instalată: 11,7 kW
Alimentare electrică: 400 V, 50 Hz
Dimensiuni utilaj (L x l x H): 2100 mm x 1450 mm x 2000 mm
Cpjdpfx Aaeygk H Hj Hsu
Țara de fabricație: Germania
Stare: gata de funcționare
Inclus: piese de schimb
Mașina de umplut FREY KONTI-T250 este o alegere excelentă pentru companiile care doresc să crească eficiența umplerii, să îmbunătățească calitatea și repetabilitatea produsului și să modernizeze linia de producție cu un utilaj fiabil, second-hand, de la un producător de renume.
Anunț mic
Niedźwiedź
658 km
Mașină de procesare a cărnii
RiscoTR 130
Apelați
Condiție: folosit, Malaxor dublu Risco
-Tip: TR 130
-Putere: 11,8 kW
-Diametru orificiu de descărcare: 130 mm
-Încărcare pentru cărucioare de 200L
-Capacitatea cuvei: 200L
-Set de cuțite și site
-Greutate: 600 kg
Cedpfx Aaeyg Inns Hepu
-Dimensiuni: 1300 x 1950 x 2780 mm
-Alimentare: 400V 3Ph 50Hz
-Realizat din oțel inoxidabil
-Stare: Folosit, foarte bună, după revizie generală, gata de lucru
Anunț mic
Sincan
906 km
Mașină de sortare a resturilor
Polygonmach2400x6000mm 4 decks inclined vibrating screen
Apelați
Condiție: folosit, Scop de utilizare: minerit
Cpsdjygga Aspfx Aa Hju
Anunț mic
Przemyśl
489 km
Mașină de producere a băuturilor
TETRA PAK TBA-9 200 SLIMFILLING LINE
Apelați
Condiție: foarte bun (second hand), LINIE COMPLETĂ TETRA PAK MODEL TBA9 200ml SLIM
Umplutură TBA9/200S, V120, an fabricație 1993, 52.000 ore de funcționare
Aplicator pai TSA 36 tip U
Ambalator Tetra Packer TCBP 50-030 tip wrap around
Tetra Multishrink TMS 63-050V, ambalare 2X3
Cpodpfxjvvn Ayo Aa Hou
Sistem de benzi transportoare
Linia este încă în producție
Anunț mic
Austria
904 km
Mașină de îndoire a profilului inelar
HESSE by SAHINLERHPK 50
Apelați
Condiție: nou, Anul fabricației: 2026, Stare: nouă
An fabricație: 2026
Număr de stoc: 090180
Timp de livrare: februarie 2026, livrare intermediară posibilă
Țara de origine: Turcia
Preț: 8.300 €
Rată de leasing: 160,19 €
Diametru ax: 50 mm
Diametru cilindru superior: 152 mm
Diametru cilindru inferior: 162 mm
Cilindri acționați: 3
Putere motor: 1,1 kW
Viteză: 4,5 m/min
Profil dreptunghiular vertical (secțiune/min. diametru): 60x10 mm / 600 mm; 20x10
Profil dreptunghiular orizontal (secțiune/min. diametru): 100x15 mm / 600 mm; 50 x ...
Oțel pătrat (secțiune/min. diametru): 35x35 mm / 600 mm; 15x15
Oțel rotund (secțiune/min. diametru): 35 mm / 600 mm; Dm. 20 mm
Tub (secțiune/min. diametru): 70x2 mm / 1200 mm; Dm. 25
Profil rectangular vertical (secțiune/min. diametru): 70x30x3 mm / 1500 mm; 30x...
Codpowiqm Tjfx Aa Hspu
Profil pătrat (secțiune/min. diametru): 50x50x3 mm / 1600 mm; 20x...
Profil unghiular picior exterior (secțiune/min. diametru): 50x50x6 mm / 600 mm; 30x3
Profil unghiular picior interior (secțiune/min. diametru): 50x50x6 mm / 900 mm; 30x3
Lungime: 810 mm
Lățime: 950 mm
Înălțime: 1500 mm
Greutate: 500 kg
3 cilindri acționați (motor cu frână)
Axe de antrenare călite
Reglaj hidraulic al cilindrului superior
Cilindri universali căliți
Role de ghidare laterale reglabile manual pe o singură axă
Utilizabil orizontal și vertical
Pedală de picior pentru mers înainte și înapoi
Mașina și echipamentul sunt conform normelor CE
Manual de utilizare în GERMANĂ și ENGLEZĂ
AVEM PESTE 210 REFERINȚE!
Anunț mic
Turcia
705 km
Mașină de îndreptare și eliminare a tensiunii
CRONOSSTECHCLSM 1300X35
Apelați
Condiție: nou, Anul fabricației: 2026, lăţime de lucru: 1.250 mm, grosime tablă (max.): 5 mm, grosimea max. a tablei din oțel: 5 mm, diametrul rolei: 35 mm, CLSM 1300×35 Mașină de Îndreptat Table (Sheet Straightening Machine)
CLSM 1300×35 este o mașină de îndreptat table concepută pentru a elimina deformațiile apărute după operații de prelucrare a tablelor, precum tăierea cu laser sau perforarea, oferind precizie ridicată și fiind destinată utilizării industriale intensive.
Datorită mecanismului de îndreptare reglabil în mai multe puncte, controlat prin servomotor, asigură rezultate stabile și repetitive pentru diverse grosimi și tipuri de materiale. Cilindrii de îndreptare fabricați din oțel AISI 4140, căliți inductiv, garantează durabilitate îndelungată și performanță constantă în condiții de producție intensivă.
Structura robustă din oțel, supusă tratamentului de eliminare a tensiunilor interne, minimizează vibrațiile și facilitează îndreptarea de înaltă precizie. CLSM 1300×35 este echipată cu componente electrice și de acționare de origine europeană, iar sistemul de control intuitiv asigură setări facile și operare în condiții de siguranță.
Echipamente Standard
- Potrivită pentru îndreptarea tablelor cu grosime și calitate conform diagramei de lucru specifice
- Proiectată pentru remedierea deformațiilor apărute după tăiere cu laser sau perforare
- Șasiu sudat din oțel, cu rigiditate statică și dinamică ridicată
- Toate componentele corpului au fost supuse tratamentului de eliminare a tensiunilor interne
- Capacitate maximă de lucru: 1250 mm lățime tablă
- Distanța de îndreptare este reglată electromecanic din 4 puncte distincte prin servomotoare și servoreductoare
- Servomotoare SIEMENS și componente electrice de proveniență UE
- 17 cilindri de îndreptare (AISI 4140 – căliți inductiv, rectificați)
- Ghidaje de precizie MARIO FERRI (Italia) și sisteme de angrenaje UNIMEC pentru mișcare fără joc și vibrații
Cpedpfx Aasygnkpj Hsu
- 95 de role de suport speciale sub cilindrii de îndreptare pentru prevenirea tensiunii reziduale
- Parametrii de grosime și îndreptare a tablei pot fi setați cu precizie de pe panoul operatorului
- Sistem de protecție la suprasarcină
Specificații Tehnice
- Lățime maximă de lucru: 1250 mm
- Lățime minimă de lucru: 70 mm
- Grosime material (min.–max.): 0,5 – 5,0 mm
- Viteză de îndreptare: 2,5 – 5,4 m/min (reglabilă)
- Număr cilindri de îndreptare: 17 (9 jos / 8 sus)
- Diametru cilindri: Ø35 mm (C4140 – căliți inductiv & rectificați)
- Duritate: 60 HRC
- Număr role de suport: 95
- Sistem de acționare: motor cu reductor & control cu invertor
- Putere motor: 4 kW
- Sistem de reglare a distanței de lucru: electromecanic, 4 servomotoare
- Precizie de reglare: 0,01 mm
- Sistem de măsurare: digital
- Dimensiuni mașină (L × l × h): 3100 × 2000 × 2100 mm
- Greutate: 4200 kg
Domenii de Utilizare
- Îndreptarea tablelor după tăiere laser
- Corectarea tablelor după perforare
- Linii de prelucrare precisă a tablelor
- Unități industriale de procesare metale
- Aplicații de producție de serie pentru table
Anunț mic
Schwanberg
1.000 km
Dispozitiv de tăiere a marginilor, mașină de tăiere a marginilor
OTTTKS 1
Apelați
Condiție: foarte bun (second hand), Dispozitiv de tăiere a marginilor
Înălțime de lucru: 800 mm
Dimensiuni L x l x h aprox.: 1.060 x 720 x 930 mm
Racord aer comprimat: 6 bar
Cpsdpfxswiwnqs Aa Hju
Greutate aprox.: 120 kg
Include freză
Anunț mic
Częstochowa
769 km
Mașină de formare a capetelor de țevi
ADDISONHG-70 RF DIGIPRO
Apelați
Condiție: foarte bun (second hand), Diametru exterior max.: 75 mm
Presiune hidraulică: 102 bar
Presiune de siguranță: 120 bar
Cpedpfow U Awaex Aa Hou
Capacitate rezervor: 76 l
Norme CE
Dimensiuni: 2200 × 830 × 1350 mm
Greutate: 1300 kg
Sigiliu de încredere
Dealeri certificați de Machineseeker

Anunț mic
Zamość
524 km
Mașină de procesare a cărnii
LASKAME 1600
Apelați
Condiție: recondiționat general (utilizat), Funcționalitate: complet funcțional, Oferim malaxorul industrial LASKA cu o capacitate de 1600 litri, proiectat pentru amestecarea intensivă a cărnii, păsărilor, peștelui, umpluturilor vegetale și produselor convenabile. Capacitatea mare de lucru face acest echipament ideal pentru unități de procesare a cărnii de dimensiuni medii și mari, pentru producția de mezeluri, hamburgeri, produse delicatese și mâncăruri gata preparate, asigurând o amestecare uniformă a ingredientelor, condimentelor și aditivilor funcționali.
Malaxorul este echipat cu un motor de 18,5 kW.
Mașina a trecut printr-o revizie majoră a motoarelor și controlerelor, nu dispune de vacuum. Echipamentul oferă funcție de amestecare și descărcare, iar clapetele hidraulice de descărcare sunt poziționate sub cuvă, facilitând golirea camerei rapid, sigur și confortabil pentru operator.
Construcție robustă, din inox, pentru uz industrial.
Cjdpjycg H Iefx Aa Hspu
Date tehnice:
Producător: LASKA
Tip echipament: malaxor industrial pentru carne și umpluturi
Capacitate utilă: 1600 l
Putere instalată: 18,5 kW
Construcție: inox
Dimensiuni: L: 2700 x l: 1450 x H: 1940 mm
Malaxorul LASKA de 1600 l și 18,5 kW reprezintă o alegere excelentă pentru fabrica ce dorește să crească eficiența producției, să automatizeze procesul de amestecare și să asigure o calitate constantă a produsului utilizând un utilaj fiabil, second-hand.
Anunț mic
Zamość
524 km
Mașină de procesare a cărnii
Inject StarP60
Apelați
Condiție: folosit, Oferim separatorul Inject Star P60 – un utilaj industrial pentru recuperarea avansată a cărnii (AMR), proiectat pentru abatoare și fabrici de procesare a cărnii și a păsărilor, care doresc să maximizeze utilizarea materiilor prime și să reducă pierderile de producție. Separatorul P60 funcționează pe baza unui sistem de presare hidraulică cu cameră de zdrobire, care separă carnea de oase și țesuturile dure, împingând apoi masa rezultată printr-un filtru perforat.
Cum funcționează separatorul Inject Star P60?
Oasele sunt introduse într-un dispozitiv special de alimentare, unde sunt precompactate. Ulterior, un sistem liniar hidraulic separă carnea avansată de oase și o presează printr-un filtru perforat (standard 8 mm). Acest proces asigură obținerea unei mase de carne de înaltă calitate, cu conținut scăzut de calciu și cu o creștere minimă de temperatură în timpul procesului, ceea ce are un efect pozitiv asupra calității și funcționalității produsului final.
Sistemul AMR Inject Star permite recuperarea a până la aproximativ 35% carne din oase roșii, cu uzură redusă a consumabilelor și costuri de operare relativ scăzute.
Date tehnice:
Producător: Inject Star
Model: P60
Alimentare: 400 V, 3Ph, N
Cpjdpfeycc H Rox Aa Hsu
Putere instalată: 18 kW
Capacitate: 900 kg/h
Capacitate cu zdrobitor de oase: 1500 kg/h
Tip de proces: sistem de presare hidraulică cu filtru perforat (8 mm, opțional 2 mm)
Dimensiuni (L x l x h): 4900 x 1900 x 2900 mm
Greutate: aprox. 4100 kg
Avantajele separatorului Inject Star P60
Recuperare ridicată a cărnii din oase – până la aprox. 35% carne de înaltă calitate poate fi recuperată din oase roșii, ceea ce crește semnificativ rentabilitatea materiei prime.
Conținut redus de calciu – produsul final se caracterizează printr-un nivel scăzut de calciu (< 1.000 mg/kg) datorită camerei de presare de precizie și filtrelor perforate.
Creștere minimă a temperaturii – procesul de separare generează doar o creștere minoră a temperaturii cărnii, fapt care influențează pozitiv culoarea, structura și proprietățile tehnologice.
Costuri de exploatare reduse – construcția cu uzură scăzută și cerințele de mentenanță minime reduc costurile de operare și riscul opririlor costisitoare.
Posibilitate de extindere a liniei – conform ofertei producătorului, separatorul poate funcționa împreună cu un zdrobitor de oase ca etapă preliminară și cu separatoare suplimentare pentru țesuturi moi, precum și cu diverse sisteme de încărcare.
Anunț mic
București
379 km
Mașină de formare și lipire a ambalajelor
Wenzhou Hoson Printing Machinery CoHOSON ZH-1200-BFT-H
Apelați
Condiție: aproape ca nou (folosit), Anul fabricației: 2020, ore de funcționare: 1.000 h, Funcționalitate: complet funcțional, înălțime totală: 1.600 mm, lățime totală: 1.600 mm, lungime totală: 15.000 mm, greutate totală: 6.440 kg, Echipamentul a fost folosit foarte puțin, este aproape ca nou și are sub 1.000 de ore de funcționare.
Mașină de lipire ambalaje cu trei colțuri, prevăzută cu sistem automat de formare și lipire a bazei cutiei cu adeziv la rece.
- Format maxim: deschidere 98 cm
- Viteză linie: 0–300 m/min, reglabilă continuu
- Grosime carton: 280–700 g/mp
- Tipuri de cutii: cutie cu bază automată (crash-lock), cutie liniară, cutie dublu-perete
- Mod de pliere: prima pliere la 180°, a treia la 135°, a doua și a patra la 180°, masă rotativă pentru alte modele
Alte specificații:
- Dotată cu senzori.
- Operare prin touchscreen ce afișează toate informațiile relevante despre statusul utilajului.
- Curelele se reglează centralizat cu ajutorul unor butoane rotative.
- Benzile pot fi deplasate pentru acces facil în caz de intervenție pentru deblocarea cutiilor.
- Curele separate, reglabile, pentru stivuire și extragere.
Cjdpfx Aaowqcrqj Hopu
- Distanța dintre produse este reglabilă prin cuplaj.
- Panou de comandă la distanță, pe cablu, pentru ajustări rapide de format.
- Placă specială rotativă pentru lipirea altor tipuri de cutii, precum pentru CD-uri.
- Tip cutie: crash-lock, cutie liniară, cutie dublu-perete – Metodă de pliere: 1-a la 180°, 3-a la 135°, 2-a & 4-a la 180°, masă rotativă pentru alte modele.
- Sistem de alimentare: alimentare automată cu vibrații,
- Unitate de șlefuire
- Secțiune de corectare
- Secțiune de prefinisare
- Motorizare pentru schimbarea formatului
- Putere electrică: 11,5 kW
- Dimensiuni exterioare: 15.000 x 1.600 x 1.600 mm
- Greutate: 6.440 kg
Anunț mic
Fevziçakmak
1.109 km
Masina de reciclare a cablurilor
Mizar Recycling Machinery |CMT A2 - Cable Recycling Machine
Apelați
Condiție: nou, Anul fabricației: 2025, Mașinile pentru reciclarea cablurilor din seria Mizar Compact sunt proiectate pentru reciclarea eficientă a cablurilor de diferite diametre și materiale. Prin mărunțirea cablurilor, acestea separă componentele metalice și plastice, asigurând recuperarea maximă a materialelor.
✅ Reciclare eficientă a cablurilor și radiatoarelor – Separă eficient metalul de plastic.
✅ Tehnologie Turbo Mill (modele CMT) – Oferă o puritate mai mare prin separarea completă a firelor subțiri de cupru.
✅ Design compact – Ideal pentru spații de producție cu suprafață restrânsă.
✅ Eficiență energetică și costuri reduse – Minimizează costurile de operare.
🔸 Materiale reciclabile:
Cpjdov Hbdrepfx Aa Hju
✔ Cablu
✔ Radiator
🔸 Specificații tehnice
🔹 CMT
Putere: 20 kW
Motor granulator: 11 kW
Cuțite granulator: 3+2
Lungime: 1300 mm
Lățime: 1500 mm
Înălțime: 2140 mm
Greutate: 1380 kg
Vă facilităm căutarea: "chipsuri de luare a maşinii"
Primiți imediat și gratuit oferte noi prin e-mail.
Puteți oricând să încheiați căutarea.
Utilizat Chipsuri De Luare A Maşinii (122.693)
Acum căutați în întregul Machineseeker cu peste 200.000 utilaje folosite.Răsfoiți cele mai populare denumiri de utilaje:
- Chamfer Masini De Slefuire
- Chip De Lemn Suflantă
- Chip De Siloz
- Chips-Uri Din Metal
- Masina De Legare
- Masina De Sudura Mig
- Masina De Tamplarie
- Masina De Tipar
- Masini De Aplicat Cant





















































































































































































































