Tec-Point GmbH LMH1500W Raycus CE - Aktionspreis!
EXW VB plus TVA
An de fabricație
2025
Stare
Nou (complet funcțional)
Locație
Rheda-Wiedenbrück Germania
Set de sudură Tec-Point GmbH LMH1500W Raycus CE - Aktionspreis!
more Images
Date despre utilaj
Denumirea mașinii:
Set de sudură
Producător:
Tec-Point GmbH
Model:
LMH1500W Raycus CE - Aktionspreis!
An de fabricație:
2025
Stare:
nou
Funcționalitate:
complet funcțional
Preț și locație
EXW VB plus TVA
Locație:
Kupferstraße 10, 33378 Rheda-Wiedenbrück, Deutschland Germania
Sunați
Detalii tehnice
Înălțime totală:
4.500 mm
Lățime totală:
7.500 mm
Lungime totală:
1.000 mm
Descriere
Echipament industrial de sudură cu laser fibră 4-în-1 – Model LMH1500
Performanță de top la un preț corect! Noul nostru model LMH1500 cu sursă laser Raycus de 1500 W, certificat CE, oferă patru funcții integrate pentru prelucrarea profesională a metalului:
✅ Funcții principale:
Sudură cu laser – precisă, adâncă și cu deformație minimă
Debitare cu laser – ideală pentru table subțiri de până la aprox. 4 mm
Curățare cu laser – eficientă împotriva ruginii, vopselei, oxidului
Curățarea cordonului de sudură – muchii curate imediat după sudare
📌 Date tehnice:
Putere laser: 1500 W Raycus (certificat CE)
Lungime undă: 1080 nm
Fibra optică: 10 metri
Răcire: răcire cu apă integrată
Moduri de operare: sudare, curățare, debitare, puls
Tensiune: 3×400V / 50–60 Hz
Viteză sudare: până la 120 mm/s
Dimensiuni (L×l×H): aprox. 1000×760×450 mm