SCHNEIDER AM-B-11-10-500 XBDK
preț fix plus TVA
An de fabricație
2025
Stare
Nou
Locație
Leipzig Germania
Compresor SCHNEIDER AM-B-11-10-500 XBDK
more Images
SCHNEIDER AM-B-11-10-500 XBDK
SCHNEIDER AM-B-11-10-500 XBDK
Date despre utilaj
Denumirea mașinii:
Compresor
Producător:
SCHNEIDER
Model:
AM-B-11-10-500 XBDK
An de fabricație:
2025
Stare:
nou
Preț și locație
preț fix plus TVA
Locație:
Leipzig Germania
A21492607
Număr de referință:
Actualizare:
ultima dată la 25.03.2026
Descriere
Dimensiuni (Lungime/Lățime/Înălțime) 1950x690x1700 mm
Greutate 451 kg
Necesar total de putere 11 kW
Gedpfx Asyt R N Uskmoit
Compresor cu șurub cu uscător AM-B-11-10-500 XBDK
- Presiune finală de compresie 10 bar
- Presiune de lucru 9,5 bar
- Debit volumic la presiunea de lucru (ISO 1217) 1,5 m3/min
- Turație compresor 6.115 rpm
- Putere nominală motor de antrenare (V/Hz) 11 kW (400V/50Hz)
- Eficiență motor 91,2%
- Clasa de protecție motor IP 55
- Debit necesar de aer de răcire (la 20°C temp. ambient) 1.800 m³/h
- Temperatura ambientală min. / max. +5°C / +40°C
- Cantitate de ulei 3,1 l
- Nivel de zgomot (LPA1 –DIN 45635 T13) 65 dB(A)
- Racord ieșire aer 3/4“ interior
- Volum rezervor 500 l
- Dimensiuni (L x l x H) 1950 mm x 690 mm x 1700 mm
- Greutate 451 kg
Date tehnice uscător frigorific DK 1825 SMART:
- Debit volumic la punct de rouă la presiune de +3°C: 1.830 l/min
- Presiune 7 bar
- Pierdere de presiune 0,3 bar
- Tensiune 230 V/50 Hz
- Putere maximă absorbită 0,28 kW