Netstal Elion 800-270Netstal
Elion 800-270
Netstal Elion 800-270
Netstal
Elion 800-270
An de fabricație
2021
Stare
Utilizat
Locație
Germania
Date despre utilaj
- Denumirea mașinii:
- Netstal Elion 800-270
- Producător:
- Netstal
- Model:
- An de fabricație:
- 2021
- Stare:
- gata de utilizare (folosit)
- Ore de funcționare:
- 5.797 h
Preț și locație
- Locație:
- , Germania
Sunați
Detalii tehnice
- Forță de strângere:
- 800 kN
- Diametrul șurubului:
- 40 mm
- Lățime totală:
- 2.042 mm
- Înălțime totală:
- 1.711 mm
- Greutate totală:
- 8.200 kg
- Lungimea produsului (max.):
- 4.545 mm
Detalii despre ofertă
- ID anunț:
- A20705580
- Număr de referință:
- DE-INJ-NET-2021-00001
- Actualizare:
- ultima dată la 16.04.2026
Descriere
Această Netstal Elion 800-270 a fost fabricată în anul 2021. Dispune de un sistem de control robust AXOS și de un agregat de injectare de mare viteză, cu o viteză de până la 450 mm/s. Mașina este echipată cu un șnec cu diametru de 40 mm și un grup hidraulic complet integrat de 9 kW. Suportă o deschidere a platoului pentru matriță cuprinsă între 200-500 mm și este prevăzută cu o interfață pentru robot conform Euromap 67. Dacă sunteți în căutarea unei mașini de injectat mase plastice de înaltă calitate, vă recomandăm să luați în considerare Netstal Elion 800-270 pe care o oferim spre vânzare. Contactați-ne pentru mai multe informații.
Informații suplimentare:
Inclus robot Wittmann Primus 16T cu curse: Z: 1250 mm, Y: 800 mm, X: 590 mm, capacitate de încărcare 5 kg, comandă Wittmann CNC8, software Primus R8.3, Teachbox Touch, circuit de vid cu valvă suplimentară 5/2.
• Agregat de injectare: 270 Powermaster, viteză de injectare de până la 450 mm/s
• Diametrul șnecului: 40 mm, tip B, șnec cu 3 zone
• Tip duză: duză cu ac de blocare acționată pneumatic, cu zonă suplimentară de încălzire
• Înălțime minimă matriță: 200 mm
• Înălțime maximă matriță: 500 mm
• Forță de închidere: 800 kN
• Grup hidraulic: 9 kW complet integrat, presiune de lucru 140 bar
• Pneumatică: 1 electrovalvă aer până la 890 litri, 1 electrovalvă suplimentară până la 890 litri
• Protecție: uși închise, acoperiș superior
• Identificare operator: recunoaștere utilizator prin PIN
• EUROMAP 67: standard + retragere dinamică
Giedpfsx D Rlpsx Akmet
• Interfețe: alimentare culoare, DIO configurabil liber: 4x ieșire / 2x intrare
• Monitorizare matriță: disponibil pe DFP
• Compensare fluctuații tensiune: UPS inclus
Echipamente suplimentare:
Cutie prize 1:X2510, Cekon, 16A / 400V, 3P-N-PE prin HS
X2511, Cekon, 16A / 400V, 3P-N-PE prin HS
X2512, Cekon, 16A / 400V, 3P-N-PE prin HS
X2513, Cekon, 16A / 400V, 3P-N-PE prin contactor (Funcția 0060)
Prize pentru dozator de culoare: 1X2507 / 1W7145, Schuko 10A / 230V, 1P-N-PE prin HS și 1X9507 / 1W9507, Schuko 10A / 230V, 1P-N-PE prin HS
Montaj prize și carcase suport pe braț 110.180.6902 (Funcția 0060)
1X3123, Zona 12 HAN 4A pentru alimentare, doar curent
1X9123, Zona 12 HAN 4A pentru senzor (Funcția 0110)
Pneumatică 1, 1x3/2WV 890L, montat pe DAP, W2008 (Funcția 0470)
Pneumatică 9, 1x3/2WV 890L, montat pe BAP, W2016 (Funcția 0470)
Apă de răcire 1: X4051 W9088 măsurare debit B1135 – B1138 (retur), măsurare presiune B1211 (tur)
X4060 W9260 HAN16E măsurare temperatură B0801 (tur), B0832 (retur) (Funcția 0490)
Apă de răcire 2: X4050 W9086 măsurare debit B1147 – B1150 (retur), măsurare presiune B1212 (tur)
X4059 W9259 HAN16E măsurare temperatură B08813 (tur), B0814 (retur) (Funcția 0490)
Dozare 1C: 1x alimentator vacuumatic și 1x dozare colorant
1X2018/1W7146, HAN 4A pentru dozare colorant
1X9191/1W9946, HAN 3A pentru alimentator vacuumatic
Montare prize și carcase suport pe suport 110.180.6902 (Funcția 0550)
Anunțul a fost tradus automat. Pot exista erori de traducere.
Informații suplimentare:
• Forță de închidere: 800 kN
Giedpfsx D Rlpsx Akmet
Echipamente suplimentare: