KELLENBERGER UR175-1000 BEMA STEP
Stare
Utilizat
Locație
Kirchheim unter Teck Germania
Mașină de rectificat cilindrice - Universal KELLENBERGER UR175-1000 BEMA STEP
more Images
Date despre utilaj
Denumirea mașinii:
Mașină de rectificat cilindrice - Universal
Producător:
KELLENBERGER
Model:
UR175-1000 BEMA STEP
Stare:
folosit
Preț și locație
Locație:
73230 Kirchheim Germania
A17404428
Număr de referință:
Actualizare:
ultima dată la 27.03.2025
Descriere
Diametru de rectificare: 350 mm
Lungime de rectificare: 1.000 mm
Înălțimea vârfurilor: 175 mm
Diametrul discului de rectificat: 400 mm
Lățimea discului de rectificat: 50 mm
Alezaj: 127 mm
Conul axului piesei de prelucrat: MK5
Turație ax piesă: 20-400 rpm
Axul piesei de prelucrat pivotant: 360°
Axul discului de rectificat pivotant: 180° ±
Turație ax disc de rectificat: 1.500, 1.700, 2.200 rpm
Avans pe cursă: 0-9,99 mm/Ø
Avans continuu: 0-9,99 mm/Ø
Masă pivotantă: ±8°
Deplasare longitudinală a mesei: 1.100 mm
Viteză masă: 0,02-6 m/min
Greutate piesă între vârfuri: 130 kg
Deplasare transversală max.: 270 mm
Greutate piesă max. – suspendată: 130 kg (inclusiv prindere)
Priză alezaj interior: 80 mm
Prindere pinole tailstock: MK3
Cursă pinolă: 30 mm
Necesar total de putere: 6,5 kW
Greutate mașină aprox.: 3,05 t
Spațiu necesar aprox.: 4 x 2 m
Fotografia prezintă deja o mașină livrată.
- Operarea panoului tactil este foarte simplă.
- Funcție de diagnostic cu afișare a mesajelor PLC și a intrărilor/ieșirilor digitale.
- Funcția de profilare (dressing) a discului poate fi extinsă sau modificată la cererea clientului.
- La cerere, este posibilă oprirea orientată a axului piesei de prelucrat.
- Noua valoare maximă de avans: 40 mm, extensibilă suplimentar la cerere.
- Afișare digitală pe 2 axe. Rezoluție axă X: 0,5 µm
Opțiuni:
- Encoder rotativ cu afișare digitală pe axul piesei de prelucrat
- Encoder rotativ cu afișare digitală pe axul de rectificare (fără reglare pe înălțime cu ax)
Gbsdpfsuxfupox Ad Ijl
- Dispozitiv intern nou și stabil de rectificare, diametru 80 mm sau 100 mm
- Creșterea înălțimii vârfurilor la max. 225 mm
- Reglarea vitezei pentru axul de rectificat
Include:
- Scule de operare
- Tub de prindere pentru mandrină
Alte accesorii la cerere.
Mașina dispune pe axa X de un sistem electronic de avans cu acționare cu motor pas cu pas.
Deplasare longitudinală și rapidă a mesei – hidraulic.
Opțiuni suplimentare posibile:
- Cicluri semiautomate de dressing pentru rectificare exterioară și interioară
- Compensare automată a dressingului
- Comandă de măsurare
Atenție:
Anunțul a fost tradus automat. Pot exista erori de traducere.
Furnizor
Înregistrat din: 2002
51 Anunțuri online
Sunați
Trimite solicitare
Terenus
Germania
Austria
Elveția
Statele Unite ale Americii
Regatul Unit
Franța
Belgia
Spania
Mexic
Italia
Olanda
Polonia
Federația Rusă
Belarus (Republica Belarus)
Ucraina
Estonia
Turcia
Noua Zeelandă
Irlanda
Republica Cehă
Danemarca
Finlanda
Suedia
Norvegia
Luxemburg
Grecia
Lituania
Letonia
Islanda
Portugalia
Brazilia
Venezuela
Argentina
Ungaria
Slovacia
România
Moldova
Slovenia
Serbia
Muntenegru
Albania
Croația
Bulgaria
Macedonia de Nord
Bosnia şi Herţegovina
Israel
Egipt
Maroc
India
Indonezia
Coreea de Sud
Japonia
Thailanda
Malaezia
Vietnam
China, Republica Populară
Taiwan
Iran
Bangladeș
Solicitarea nu a putut fi trimisă. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.
Telefon & Fax
+49 7021 ... anunțuri
Aceste anunțuri v-ar putea interesa și pe dumneavoastră.
Anunț mic
Strung automat CNC GILDEMEISTER Sprint 42 linear
more images
Franța Contamine-sur-Arve
1.680 km
Strung automat CNC
GILDEMEISTERSprint 42 linear
Anunț mic
Germania Offenbach an der Queich
1.502 km
Mașină de rectificare internă
VOUMARD400 CNC U2 L10 T2
Vânzător verificat
Mașină de frezat Deckel Maho DMC 1035 V
Germania Jünkerath
Mașină de frezat
Deckel MahoDMC 1035 V