KELLENBERGER R175-1500
Stare
Utilizat
Locație
Kirchheim unter Teck Germania
Mașină de rectificat cilindrice - Exterior KELLENBERGER R175-1500
more Images
KELLENBERGER R175-1500
KELLENBERGER R175-1500
KELLENBERGER R175-1500
Date despre utilaj
Denumirea mașinii:
Mașină de rectificat cilindrice - Exterior
Producător:
KELLENBERGER
Model:
R175-1500
Stare:
folosit
Preț și locație
Locație:
73230 Kirchheim Germania
A17385283
Număr de referință:
Actualizare:
ultima dată la 27.03.2025
Descriere
Diametru de rectificare: 350 mm
Lungime de rectificare: 1500 mm
Înălțime de la vârf: 175 mm
Diametrul discului de rectificare: 500 mm
Motoare servo noi pe axa X și pentru pinola piesei de prelucrat.
Fotografie a unei mașini deja livrate în configurația UR.
- Operarea prin panoul tactil este extrem de simplă.
- Funcție de diagnostic cu afișare a indicațiilor PLC și a intrărilor/ieșirilor digitale.
- Funcția de dressare poate fi extinsă sau modificată la cererea clientului.
- La cerere, este posibilă oprirea orientată a axului piesei de prelucrat.
- Noua deplasare maximă de avans: 40 mm (poate fi extinsă la cerere).
- Afișaj digital pe 2 axe. Rezoluție pe axa X: 0,5 µm
Opțiuni:
- Encoder cu afișaj digital pentru pinola piesei de prelucrat
- Dispozitiv nou și robust pentru rectificare interioară, cu diametru de 80 mm sau 100 mm și ajustare pe înălțime
- Creșterea înălțimii de la vârf până la maxim 225 mm