IMSA MF1000BB
Stare
Utilizat (complet funcțional)
Locație
Torbole Casaglia Italia
Mașină de forat găuri adânci IMSA MF1000BB
more Images
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
Date despre utilaj
Denumirea mașinii:
Mașină de forat găuri adânci
Producător:
IMSA
Model:
MF1000BB
Stare:
foarte bun (second hand)
Funcționalitate:
complet funcțional
Preț și locație
Locație:
Via Giuseppe Verdi / 121, 25030 Torbole Casaglia (Bs), Italia Italia
Sunați
Detalii tehnice
Adâncime de găurire:
1.000 mm
Lungime alimentare axa X:
1.650 mm
Lungime avans axa Y:
1.000 mm
Cursa axei Z:
360 mm
Turația arborelui principal (max.):
4.200 rot/min
Diametru de găurire:
40 mm
Avans rapid axa X:
10 m/min
Avans rapid axa Y:
10 m/min
Avans rapid pe axa Z:
Puterea motorului arborelui principal:
10.000 W
Lungimea mesei:
700 mm
Lățimea mesei:
1.400 mm
Sarcina mesei:
4.000 kg
Lungime avans ax W:
500 mm
Detalii despre ofertă
ID anunț:
A20334750
Număr de referință:
Descriere
Control numeric Selca S4040D
Adâncime de găurire, deplasare transversală ax V: 1.000 mm
Montant, deplasare longitudinală ax X: 1.650 mm
Sanie de găurire, deplasare verticală ax Y: 1.000 mm
Gbedpfsxpwf Tex Ad Isl
Sanie de găurire, deplasare sprijin piesă ax W: 500 mm
Sanie de găurire „pivotare” vertical max - axa A grade +20° / -20°
Avans rapid, viteză reglabilă max: 10.000 mm/min
Diametru găurire în material plin min-max: 5 - 40 mm
Ax găurire, rotație, viteză reglabilă: 1 - 4.200 rpm
Putere motor ax găurire: 10 kW
Masă fixă de prindere, dimensiuni: 700 x 1.400 mm
Canale de prindere standard: 18 mm
Putere motor pompă hidraulică: 7,5 kW
Conexiune burghiu cu canal interior; coadă pentru burghie > 6: 10 x 40 mm
Conexiune burghiu cu canal interior; coadă pentru burghie < 6: 25 x 70 mm
Ax B: MASĂ de prindere ROTATIVĂ și „BARRASENO”
Dimensiuni: 800 x 1.000 mm
Capacitate axială maximă (rotativ) kg: 4.000
Rezoluție radială continuă controlată ax B: 360.000 div./rot
Rezoluție verticală max a „BARRASENO” - ax B1 grade: +20° / -20°
CAP de frezat mic - filetare etc.
Cursă de lucru orizontală max ax Z (830): 360 mm
Rotație ax, viteză reglabilă max: 2.200 rpm
Putere motor ax filetare: 10 kW